CZ
EN
DE
Vyhledání:
Aktuálně

Město Ústí nad Orlicí – město pro lidi

„Musíme v sobě probudit radosti chodce, radosti obyvatele veřejných prostorů a budovat obyvatelná města. Musíme je upravit tak, aby se v nich dalo žít, volně a bezpečně se pohybovat, procházet se, klidně nakupovat, pozorovat jejich krásu a památky, hrát si na hřištích, shromažďovat se, odpočívat, sedět v kavárnách venku, když je krásně, slunit se, koupat se …, musíme se naučit města obývat“.

 

Zkuste si tipnout, ze kterého roku je tento citát českého architekta Karla Honzíka. Předpokládám, že málokdo se bude blížit roku 1944, který je správnou odpovědí. Obyvatelnost měst je žhavým tématem současnosti, ale zadělali jsme si na něj již před drahnou dobou. Řadu měst trápí přebujelá automobilová doprava, nepřehledné a někdy i nebezpečné přechody pro chodce, zanedbaná zeleň, nikam nevedoucí chodníky, chodníky které jsou zastavěny automobily, chybějící nebo nenavazující cyklostezky, nefunkční dětská hřiště a řada dalších problémů, které se dají schovat právě pod termín obyvatelnosti města nebo kvality života ve městě. Ústí nad Orlicí na tom v tomto ohledu není nejhůře, ale rozhodně má co zlepšovat. Proto se vedení města rozhodlo iniciovat realizaci projektu „Město pro lidi“. Tato iniciativa by měla během roku 2011 přinést do města diskusi o tom, kde nás konkrétně výše zmíněné problémy skutečně pálí. Debata bude probíhat formou dotazníkového šetření, veřejných diskusí a dalších aktivit. Výsledkem by měla být představa o tom, jak by město v tomto ohledu mohlo vypadat v horizontu nejbližších let. Finální koncepční dokument by měl vytipovat nejpalčivější problémy, navrhnout jejich řešení a pokusit se hledat zdroje na jejich financování. O jednotlivých aktivitách se budete postupně dovídat na stránkách našeho Informačního listu i v samostatné rubrice internetové stránky města.

 

Projekt realizuje město Ústí nad Orlicí z finančních prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí za spolupráce s Nadací Partnerství a OHGS s.r.o.

Mgr. Martin Nawrath, Nadace Partnerství. 

 

Strategie pro veřejná prostranství, nemotorovou dopravu a prostupnost města (elektronická verze 13 MB PDF)


Projekt realizuje město Ústí nad Orlicí z finančních prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí za spolupráce s Nadací Partnerství a OHGS s.r.o. Děkujeme všem za spolupráci.

Mgr. Lumír Mlčák

Nadace Partnerství

email: lumir.mlcak@nap.cz

Město Ústí nad Orlicí – město pro lidi, město pohody - První etapa projektu ukončena

 

Prezentace "Analýzy dotazníkového šetření a veřejného projednání" je ke stažení ZDE.


VYHODNOCENÍ FOTOSOUTĚŽE ÚSTÍ NAD ORLICÍ – MĚSTO PRO LIDI
 


VYHODNOCENÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE ÚSTÍ NAD ORLICÍ – MĚSTO PRO LIDI - PDF 10 MB
 

  
Zodpovídá: Lukáš Prokeš, webmaster Aktualizováno dne 4. 4. 2013
Krizové řízení
Informační centrum

Informační centrum

Chcete být informováni o dění ve Vašem městě na svůj email?
Registrujte svoji emailovou adresu a my Vám budeme novinky zasílat.
Kalendář akcí
Obecné informace

Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír

Mapa

Město Ústí nad Orlicí
kraj: Pardubický
okres: Ústí nad Orlicí
katastr. výměra: 36,36 km2
počet obyvatel:
14 395 (31. 12. 2015)
starosta: Petr Hájek

Web kamera