CZ
EN
DE
Vyhledání:
Aktuálně

Turista a volný čas

Ústí nad Orlicí má pro své návštěvníky připraveno mnoho volnočasových aktivit, nabídka sportovních zařízení je velice široká a pestrá. V posledních letech jsou možnosti pro příjemné sportovní vyžití a aktivní odpočinek jednou z předností celého regionu.

Nedaleko centra města najdete velký všesportovní areál s atletickým a fotbalovým stadionem s umělým trávníkem. Dále volejbalové  hřiště, basketbalové a tenisové kurty, saunu a posilovnu. Součástí tohoto areálu je v roce 2000 vybudovaný Aquapark. Ve městě je i krytý plavecký bazén se slanou vodou a kluziště, kuželkářská dvoudráha a bowlingové centrum.V části zvané Staré Oldřichovice najdete areál aktivní turistiky - tábořiště a loděnici v Cakli. Zde si můžete zapůjčit vodácké a cyklistické vybavení, nebo si vylézt na horolezeckou stěnu. Leží v bezprostřední blízkosti nově otevřené unikátní cyklostezky a bruslařské dráhy. Nabízí kromě zapůjčení kol a kolečkových bruslí také lezecké radovánky na horolezecké stěně a lanové Tarzanové dráze, včetně instruktorských služeb. Součástí areálu je půjčovna lodí, vodáckého vybavení, sportovních a horolezeckých potřeb. Možnost vyhlídkových letů, výcviku pilotů a paravýcviku nabízí místní letiště. V okolí města najdete mnoho tras pro cyklistické i pěší výlety, například podél kapliček Křížové cesty vedoucí až k vyhlídkové věži na Andrlově chlumu

Cakle    

Ústí nad Orlicí je křižovatkou nových cyklostezek vybudovaných v letech 2007 – 2009. Na 40 km dlouhých unikátních cyklostezkách vás čekají nevšední zážitky a bohaté sportovní vyžití. Vedou nádherným údolím řek Tiché Orlice a Třebovky do Chocně, Letohradu a České Třebové a jsou určeny pro cykloturistiku a in-line bruslení. Na trasách vás čekají informační tabule a zastávky s občerstvením, své ubytovací kapacity a příjemnou restauraci nabízí také Sporthotel Tichá Orlice.

Aquapark Cyklostezky Letiště

Město pořádá mnoho zajímavých sportovních akcí. V nedalekém lyžařském středisku v Říčkách v Orlických horách se každou zimu připravují mezinárodní závody ve sjezdovém lyžování žactva „Skiinterkriterium“. V letní sezóně to pak jsou mezinárodní automobilové závody do vrchu na Andrlův chlum Ústecká „21“ či mistrovství ČR v tenise mužů a žen „Rieter Cup“ a také mnoho cyklistických a turistických akcí.

Několik ústeckých významných sportovců zviditelňuje město Ústí nad Orlicí ve světě. Olympionik Jaroslav Kulhavý reprezentuje Českou republiku v cyklistice. Je juniorským mistrem Evropy a světa z roku 2003 a bronzovým medailistou z mistrovství světa v roce 2007 v kategorii do 23 let. V roce 2010 a 2011 vybojoval na mistrovství Evropy zlatou medaili. V roce 2011 se stal nejen celkovým vítězem Světového poháru, ale získal i titul mistra světa. Sportovním vrcholem ústeckého rodáka je zlatá olympijská medaile z Londýny 2012 za vítězství v MTB - cross country. Podrobný přehled sportovních úspěchů najdete na http://www.jaroslavkulhavy.cz/ .

Za vynikající sportovní výsledky na nejvýznamnějších světových sportovních soutěžích rada města a zastupitelstvo města udělilo Jaroslavu Kulhavému, nar. 8.1.1985 v Ústí nad Orlicí, čestné občanství města Ústí nad Orlicí.

 

Skvělých výsledků dosahuje i Lukáš Novák. Absolutní jednička v požárním sportu, vícenásobný mistr Evropy a mistr světa. Neporazitelný v nejnáročnějších hasičských závodech TFA – nejtvrdší hasič přežívá.

Již v roce 1948 proslavil město Ústí nad Orlicí několikanásobný mistr republiky v  běhu na 1500 m, soupeř Emila Zátopka, Václav Čevona. Svého největšího úspěchu dosáhl na olympijských hrách v Londýně v roce 1948, kde obsadil 4. místo. Zúčastnil se také dvou mistrovství Evropy a v roce 1951 se v Berlíně stal akademickým mistrem světa. Také Václav Čevona je čestným občanem města Ústí nad Orlicí.

Rieter Cup Ústecká 21 Divoká voda

 

Nabídku sportovního vyžití  a radovánek rozšiřují i mnohá fitcentra, tělocvičny a řada zájmových sdružení, která provozují jednotlivá sportoviště.

Kamera detail

Krizové řízení
Informační centrum

Informační centrum

Chcete být informováni o dění ve Vašem městě na svůj email?
Registrujte svoji emailovou adresu a my Vám budeme novinky zasílat.
Kalendář akcí
Obecné informace

Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša

Mapa

Město Ústí nad Orlicí
kraj: Pardubický
okres: Ústí nad Orlicí
katastr. výměra: 36,36 km2
počet obyvatel:
14 395 (31. 12. 2015)
starosta: Petr Hájek

Web kamera